اخبار

چک کردن به روز رسانی فروشگاه

دفع چشم نظر به روش قبرسی

دفع چشم ‌ذخم به روش قبرسی

دفع چشم نظر به روش قبرسی

بدون شک مردم قبرس یکی از مهمان نواز ترین مردمان دنیا و البته نزدیک به فرهنگ ما ایرانیان هستند ٬شاید یکی از دلایل شباهت این دو فرهنگ این است که در گذشته این جزیره جزئی از خاک ایران بوده است.

درخت زیتون  از جایگاه ویژه ای در فرهنگ مردمان مدیترانه مخصوصاً قبرس برخوردار است و به همین دلیل در عید (abbrossilla) فروشگاه های عطاری در سراسر قبرس با برگ درخت زیتون تزيین میشوند.

 مردمان محلی برای دفع چشم زخم آداب و رسوم زیادی دارند یک از رسم های بسیار دلنشین دفع چشم نظر به روش قبرسی ها٬زمانییست که مهمانی برای اولین بار به منزلشان دعوت میشود٬ معمولاً بزرگ خانواده برای مهمان مشعلی از برگ درخت زیتون ( tütsü) روشن کرده و به دور مهمان می چرخاند این کار باید انقدر ادامه پیدا کند تا برگ کاملاً خاکستر شده.

مطالعات متعددی وجود دارند که نشان می دهند برگ های زیتون برای اهداف دارویی قرن ها مورد استفاده قرار می گرفته است چرا که آن ها دارای ویژگی های سلامتی قابل توجهی هستند که می توانند بر ضد بیماری ها و علائم مختلف کار کنند.

از جمله عصاره برگ زیتون یک آنتی اکسیدان قدرتمند است که می تواند به محافظت در برابر انواع عفونت های ویروسی و باکتریایی کمک کند.

همچنین یکی از داروهای طبع سنتی قبرسی کپسول های عصاره برگ زیتون برای بهبود فشار خون و همچنین چای برگ زیتون برای کمک به هضم دستگاه گوارش استفاده میشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *