اخبار

چک کردن به روز رسانی فروشگاه

قبرس و حیوانات خانگی

نگهداری از حیوانات خانگی در قبرس شمالی

قبرس و حیوانات خانگی

همانند ما ایرانیان که دوستدار حیوانات هستیم، قبرسی ها نیز حیوانات را دوست دارند. اما تنها مشکلی که در اینجا با آن رو به رو هستیم حیوانات بی پناه می باشند.

سگ و گربه های خانگی بی پناهی در سطح جزیره یافت می شوند که صاحبانشان آنها را به دلایلی رها کرده اند. ساکنین قبرس پناهگاه های کوچکی برای گربه ها و سگ ها ساخته و روزانه به آن ها غذا می دهند اما با این حال هستند کسانیکه سرپرستی آن ها را بر عهده گرفته و آنها را به خانه ی خود می آورند.

اگر شما در قبرس زندگی می کنید و از آن دسته افرادی هستید که علاقه ای به سرپرستی گرفتن حیوانات ندارید، اگر با آن ها در خیابان مواجه شدید میتوانید با مرکز “نجات حیوانات گیرنه” (KAR) تماس بگیرید. این مرکز خیریه ای که توسط داوطلبان اداره می شود، سگ ها و گربه های بی پناه را تا زمانیکه برای آنها خانه ای یافت شود نزد خود نگه می دارند.

بودجه ی مرکز نجات حیوانات گیرنه محدود است و از طریق کمک های مردمی تامین می شود بنابراین ظرفیت این مرکز بسیار محدود است و اخیرا توله سگ و توله گربه های زیر شش ماه را پذیرش می کنند. شما میتوانید از طریق شماره 0533-8694098 با این مرکز تماس برقرار کنید.
آدرس سایت مرکز: www.kyreniaanimalrescue.org

اگر سگ شما دارای میکروچیپ است:

به یک کلینیک دامپزشکی خصوصی مراجعه کرده و گواهی سلامت، پاسپورت و میکروچیپ سگ خود را نشان دهید. دامپزشک فرم های مربوط به ثبت دولتی را پر کرده و به دامپزشکی دولتی ارسال می کند. پیش از ارسال، شما هزینه ی دامپزشک و خدمات دولتی را پرداخت می نمایید. سپس اطلاعات سگ شما وارد بانک اطلاعاتی دولتی شده و پس از آن کارت صادر می شود. کارت برای دامپزشک ارسال می شود.
راه دیگر برای دریافت کارت: شما میتوانید به دپارتمان دولتی دامپزشکی در شهر لفکوشا مراجعه کرده، فرم های مربوطه را تکمیل و سپس کارت سگ خود را دریافت کنید.

اگر سگ شما میکروچیپ ندارد:

به دامپزشک شخصی خود که میتواند میکروچیپ را کار بگذارد مراجعه کنید، فرم های مربوط به ثبت میکروچیپ در دامپزشکی دولتی را تکمیل کرده و کارت مربوطه را دریافت کنید. اطلاعات میکروچیپ های ثبت شده در دامپزشکی دولتی قبرس فقط در بانک اطلاعاتی این جزیره ثبت می شود. برای ثبت در بانک اطلاعاتی بین المللی باید به مرکز “نجات حیوانات گیرنه” (KAR) مراجعه کنید.
شما ملزم به ثبت میکروچیپ سگ خود فقط برای یکبار هستید اما برای تمدید سالیانه نیاز است که به شهرداری منطقه خود مراجعه کنید.تمدید سالیانه در ماه ژانویه هر سال انجام می شود.
همچنین شهرداری ها ماه هایی را به ویزیت رایگان برای چکاپ بیماری اکینوکوکال(کیست هیداتید) اختصاص می دهند.