انواع سند ملکی در قبرس شمالی

انواع سند ملکی در قبرس شمالی


جزیره قبرس

بعد از جزایره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌است. جمعیت کل جزیره 1,100,000 نفر است. قبرس شگفت انگیزترین سواحل مدیترانه ای را دارد و قیمت املاک در این کشور بسیار منطقی است.
این جزیره برای خریداران ملک بسیار محبوب است و قطعا به عنوان مقصدی در تقاطع شرق و غرب برای گذارندن تعطیلات مردم سراسر دنیا، آینده ای روشن خواهد داشت.
برای جلوگیری از غصب این کشور، دولت قبرس شمالی تصمیم بر آن داشته که هر فرد خارجی‌ در قبرس شمالی میتواند دارای یک سند باشد که این سند میتواند سند ملک یا سند زمین که ابعاد آن نمی‌تواند بیشتر از ۶۰۰۰ متر مربع باشد. در صورت ثبت شرکت در این کشور این محدودیت از روی شخص برداشته شده و اموال میتواند بدون محدودیت تعداد به نام شرکت ثبت شود.

 

اسناد ملکی در قبرس شمالی به سه دسته تقسیم می شوند :

سند ملکی قبرس از نوع ترکیش (Turkish Title)

سند متعلق به زمینی است که صاحب آن از ابتدا قبرسی و اهل قبرس شمالی بوده و هم اکنون هم این ملک در قبرس شمال قرار دارد. یعنی هیچ مناقشه و دعوایی بر سر مالکیت این ملک وجود نداشته و ندارد. این نوع سند گرانترین نوع اسناد ملکی در قبرس شمالی است.

سند ملکی قبرس از نوع معاوضه ای(Exchange)

از آنجا که هر دو طرف و دولتها زمینهایی را در طرف مقابل داشتند، پس از مذاکرات صلح، دولتها با ارزشگذاری زمینها اقدام به مبادله زمینها کردند. یعنی تعدادی از زمینهای داخل محدوده قبرس شمالی که متعلق به جنوبیها بود با پرداخت پول به جنوبیها یا از طریق واگذاری زمینهای قبرس شمال که در خاک جنوب قرار داشت به آنها، بصورت قانونی و رسمی معاوضه شد. عمده زمینهای کشور قبرس به همین صورت هست و در صورت استعلام از اداره ثبت دقیقا همسنگ زمینهای با سند ترکیش هستند.

سند ملکی معلق

این املاک دارای وضعیت مشخص نیستند و یا در پروسه معاوضه قرار دارند. تا حد امکان باید از خرید و ساخت و ساز در این املاک احتراز نمود چون امکان فسخ مالکیت در شرایط اتصال و یکپارچگی قسمت های شمالی و جنوبی و تشکیل جمهوری قبرس وجود دارد.
توجه: تمامی املاک پیشنهادی و قابل واگذاری توسط ما با درج رسمی در سند دارای اسناد ترکیش یا معاوضه ای بوده و قابل استعلام از اداره ثبت اسناد قبرس می باشد.
قبرس آنلاین به هیچ عنوان هیچ گونه معامله‌ای را با سند تی‌ ‌ام دی انجام نمیدهد و تمام اسناد معاملاتی خود را توسط وکلای مجرب تضمین می‌کند.